Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Ivan Langer dnes navštívil Olomoucký a Pardubický kraj

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil v pondělí, 29. září 2008, Olomoucký a Pardubický kraj. 

Program ministra vnitra Ivana Langera začal v Olomouci za doprovodu hejtmana Ivana Kosatíka setkáním s profesionálními i dobrovolnými hasiči, kterým ministr předal 50 ochranných oděvů pro 10 dobrovolných jednotek z celého kraje. "Jde ve 145leté historii dobrovolných hasičů o největší projekt svého druhu. Věřím, že tento jedinečný projekt bude znamenat lepší technické vybavení a zlepšení práce dobrovolných hasičů. Chystáme se předat celkem 33 330 souprav, které se skládají z ochranné obuvi, blůzy a kalhot," uvedl při předávání ministr vnitra.

Poté se ministr vnitra přesunul do nákupního centra v Olomouci, kde navštívili "pojízdné" kontaktní pracoviště Czech POINT. Přímo zde, na podacím a ověřovacím terminálu státní správy Czech POINT, umístěném v obchodním centru, si občané mohou požádat o výpis z katastru nemovitostí, z obchodního rejstříku, z živnostenského rejstříku nebo z rejstříku trestů. Jednání s úřady se totiž díky Czech POINTu stává příjemným zážitkem.

V Pardubicích poté ministr vnitra spolu s hejtmanem Ivo Tomanem předali dar v podobě plazmového monitoru, automobilové navigace a PC Policii ČR. V Pardubicích rovněž proběhlo předávání obleků dobrovolným hasičům a návštěva mobilního Czech POINTu v obchodním centru.

  

Jana Malíková
tisková mluvčí

  


28. září 2008

Odkazy do noveho okna

Ministr na návštěvě mobilního Czech POINT stánku

Ministr na návštěvě mobilního Czech POIN... 

Detailní náhled

Předávání ochranných oděvů

Předávání ochranných oděvů 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem