Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Generálním ředitelem České pošty s. p. je k 1. 10. 2008 jmenován Petr Sedláček

Ministr vnitra Ivan Langer jmenoval k 1. 10. 2008 generálním ředitelem České pošty Petra Sedláčka. Petr Sedláček vystřídá v této pozici Karla Kratinu, který rezignoval k 30. 9. 2008. 

Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra a předseda dozorčí rady České pošty říká: "Vybírali jsme z několika kandidátů. Při svém rozhodování jsme nejvíce zvažovali odbornou a manažerskou způsobilost a schopnost efektivně řešit úkoly, před kterými Česká pošta stojí. Tyto nároky Petr Sedláček nejlépe splňuje."

Ministr vnitra Ivan Langer, který dnes podepsal jmenovací dekret novému generálnímu řediteli, dodává: "Přeji Petru Sedláčkovi hodně úspěchů a věřím, že i nadále se bude spolupráce s vedením České pošty, která je klíčovým partnerem eGovernmentu, vyvíjet bezproblémově. Současně bych velmi rád poděkoval dosavadnímu generálnímu řediteli Karlu Kratinovi za velmi kvalitní přípravu transformačního projektu České pošty."

Petr Sedláček říká: "Velmi rád jsem přijal tuto nabídku a velmi si jí vážím. Jsem přesvědčen, že Česká pošta hraje mimořádně důležitou úlohu v rámci ekonomiky celé České republiky, a stejně tak jsou její služby a jejich kvalita zásadně důležité pro občany i firmy. Mým cílem v novém působišti bude navázat na započatý proces přeměny státního podniku na akciovou společnost, za jehož zpracování bych chtěl předešlému vedení poděkovat. Do budoucna se chci soustředit především na zkvalitňování služeb České pošty pro občany a firmy, a na zvýšení efektivnosti fungování přivedením více dalších, nových služeb na přepážky a do nabídky České pošty. Dnešní rozsah jak základních poštovních služeb, tak bankovních, finančních a dalších služeb nabízených Českou poštou dává velmi solidní základ pro pokračování v přeměně České pošty na zákaznicky orientovanou firmu, která se bude profilovat přes komplexní a kvalitní poskytované služby. V tom je mimořádná příležitost ale zároveň i výzva do budoucna. Velice se těším na spolupráci se všemi zaměstnanci i týmem ve vedení. Přál bych si, abychom společně dosáhli zvýšení prestiže značky naší firmy a věřím že budeme dobrý tým." 

Petr Sedláček je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Prošel významnými manažerskými pozicemi ve finančních společnostech. Do června letošního roku působil jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti Global Payments Europe s.r.o. a jako senior vice prezident Worldwide Payment Processing of Global Payments Inc.

Petr Sedláček se výkonu své funkce ujme k 1. 10. 2008. Na tento den bude naplánováno i setkání s novináři. O přesném čase a místě setkání budou zástupci médií informováni tiskovým mluvčím České pošty s. p.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


26. září 2008

vytisknout  e-mailem