Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Do projektu Czech POINT se zapojuje dalších tisíc pracovišť

Do projektu Czech POINT se přihlásilo dalších 964 obcí, resp. jejich úřadů a 39 zastupitelských úřadů. Projekt "Konec běhání po úřadech", tedy projekt Czech POINT je v současné době nejviditelnějším projevem elektronizace veřejné správy. Veřejná správa je nyní díky Czech POINTu přívětivější k občanům a stále méně je obtěžuje zbytečnými dotazy a úkony. 

Od 1. září 2008, kdy nabyla účinnosti vyhláška, která stanoví seznam obecních a zastupitelských úřadů, jenž jsou kontaktními místy veřejné správy, se postupně do projektu Czech POINT zapojuje dalších téměř tisíc pracovišť. K 31. srpnu je Czech POINT celkem na 2 320 místech a bylo vydáno již 640 846 výpisů.

První Czech POINT byl spuštěn 28. března 2007 na radnici Městské části Prahy 13, poskytoval výpisy z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a katastru nemovitostí. Jako informační terminál zahájil Czech POINT činnost. 1. ledna 2008, tímto dnem začal poskytovat výpis z rejstříku trestů, prvního neveřejného registru. Od 1. července 2008 zavedly terminály Czech POINT další novinku. Na obecních úřadech, pobočkách České pošty a Hospodářské komory mohou živnostníci podat ohlášení živnosti, změnu provozovny nebo statutárního zástupce. Nově lze také na pobočkách České pošty získat výpis z rejstříku trestů.

Dále bychom vás rádi informovali, že pracoviště Czech POINT v budově Ministerstva vnitra na Pankráci, které zahájilo provoz letos v lednu bylo přestěhováno do nových prostor. Adresa zůstává stejná (budova bývalého Centrotexu). Recepci Ministerstva vnitra však kontaktní místo Czech POINT vyměnilo za větší prostory v přízemí, čímž se stalo lépe přístupné.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


9. září 2008

vytisknout  e-mailem