Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Institut pro místní správu Praha a Ministerstvo vnitra České republiky vydávají elektronický Slovník nejčastěji používaných pojmů ve veřejné správě

Ve vzájemné spolupráci Institutu pro místní správu Praha a Ministerstva vnitra České republiky vzniknul Slovník nejčastěji používaných pojmů ve veřejné správě, na jehož přípravě se podílel interdisciplinární tým odborníků z obou institucí. Slovník je určen laické i odborné veřejnosti. 

Slovník nejčastěji používaných pojmů ve veřejné správě představuje elektronický zdroj dostupný na adrese http://svs.institutpraha.cz/. V současnosti nabízí definice více než patnácti set pojmů z oblasti veřejné správy. Počítá se však s jeho dalším rozšiřováním, neboť se jedná o otevřený informační zdroj, do nějž může přispívat každý uživatel, a to buď formou úprav stávajících definicí pojmů, nebo přidáváním nových pojmů.

Slovník nejčastěji používaných pojmů ve veřejné správě zpracoval interdisciplinární tým expertů z Institutu pro místní správu Praha a Ministerstva vnitra České republiky. Tým odborníků na přípravě slovníku intenzivně pracoval od roku 2006. Záměrem tvůrců bylo vytvořit slovník, který bude svým stylem přístupný širokému okruhu uživatelů a ne jen úzkému okruhu odborníků. Slovník je proto koncipován jako populárně naučná příručka, v němž jsou pojmy napsány jednoduchým jazykem při zachování odborné přesnosti. Předností slovníku je možnost jeho rychlé aktualizace a neomezené možnost rozšiřování jak po obsahové tak funkcionální stránce. Na konzistenci a aktuálnost slovníku dbá redakční rada, která posuzuje návrhy na změny a doplnění podané samotnými uživateli.

Slovník nejčastěji používaných pojmů ve veřejné správě bude dostupný nejen na adrese http://svs.institutpraha.cz/, ale také ze stránek Ministerstva vnitra České republiky, Institutu pro místní správu Praha a Portálu veřejné správy. Webové rozhraní slovníku má elegantní grafiku a intuitivní navigaci, která jej činí dostupným běžným uživatelům internetu. K dispozici je však i offline verze slovníku, a to na CD nosiči. V plánu je také zúžená tištěná verze slovníku, která bude pravidelně vycházet jako příloha čtrnáctideníku Veřejná správa. Do budoucna se počítá i s přípravou jazykových mutací.

  


29. srpna 2008

vytisknout  e-mailem