Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce ministra vnitra zahájila akci "SATRAN"

Pracovníci Inspekce ministra vnitra ve spolupráci se Službou kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha I. zahájili po několika měsíčním dokumentování akci "SATRAN". 

Byli zadrženi dva policisté Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II a jedna civilní osoba. Podezřelé osoby se podílely na pojistných podvodech se škodou přesahující částku 4.000.000,- Kč. Státní zástupce proti podezřelým zahájil trestní stíhání pro trestný čin pojistný podvod.

V pondělí 4. srpna 2008 zahájili pracovníci Inspekce ministra vnitra akci Satran. Byli zadrženi vedoucí a zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu Obvodního ředitelství PČR Praha II. Zadržena byla také jedna civilní osoba. Tyto osoby se podílely na pojistných podvodech, kdy hlásily fingované krádeže osobních vozidel nebo vloupání do těchto vozidel. Precizní prací Inspekce ministra vnitra bylo zjištěno, že díly z odcizených vozidel byly nalezeny na jiných vozidlech. Do dnešního dne se podařilo zadokumentovat škodu přesahující částku 4.000.000,- Kč.

Státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 zahájila trestní stíhání proti podezřelým pro trestný čin pojistný podvod. Civilní osoba je stíhána na svobodě, u policistů bude během dnešního dne rozhodnuto o vzetí do vazby.

Ředitelka Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha II. byla informována  o zadržení svých podřízených.

  

kpt. Bc. Martina Lídlová
tisková mluvčí

  


6. srpna 2008

vytisknout  e-mailem