Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Avízo - neformální setkání k ukončení procesu registrací v souvislosti s prodloužením dočasné ochrany

Dovolujeme si vás pozvat na neformální setkání k ukončení procesu registrací v souvislosti s prodloužením dočasné ochrany pro uprchlíky z Ukrajiny. Setkání se za účasti ředitelky odboru azylové a migrační politiky Pavly Novotné uskuteční ve středu 5. dubna 2023 od 10.30 hodin. Na setkání vám představíme i podrobnější statistická data, která se nám podařilo získat v rámci registračního procesu. 

Z kapacitních důvodů je pro účast na setkání nutná akreditace. Potvrzení účasti nám prosím zasílejte do úterý 4. dubna do 16.00 hodin na adresu press@mvcr.cz.


Dočasná ochrana
Uprchlíci z Ukrajiny, kteří utekli do České republiky před ruskou agresí a získali zde dočasnou ochranu, dostali možnost ji prodloužit až do 31. března 2024. Celý proces prodloužení dočasné ochrany je rozložen do dvou etap, jež tvoří elektronická registrace a následné vyznačení tzv. vízového štítku, při kterém je nutná osobní přítomnost na pracovišti Ministerstva vnitra. Proto se všichni držitelé dočasné ochrany, kteří mají zájem nadále pobývat v České republice, museli do 31. března 2023 nejprve elektronicky zaregistrovat – již tato registrace zajišťuje prodloužení dočasné ochrany do 30. září 2023. Registrace dále zajišťuje přidělení termínu k osobní návštěvě konkrétního pracoviště, kde bude žadatelům vyznačen nový vízový štítek.Pokud se držitelé dočasné ochrany nezaregistrovali do konce března, dočasná ochrana jim zanikla. Totéž platí i v případě, že se v určeném termínu nedostaví k vyznačení vízového štítku.
 

Informace pro sdělovací prostředky

Kdy

středa 5. dubna 2023

Čas

od 10.30 hodin

Kde

budova Ministerstva vnitra – Letná, Nad Štolou 3, Praha 7Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem