Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Novým ředitelem Správy základních registrů je Michal Pešek

Ministr vnitra Jan Kubice dnes, 15. prosince 2011, jmenoval ředitelem Správy základních registrů (SZR) Michala Peška. Ten ve funkci nahradí dosavadního šéfa SZR Roberta Korselta. 

Ing. Michal Pešek v minulosti pracoval jako výkonný ředitel ICT České pošty, kde měl na starosti především projekty pro Ministerstvo vnitra.
 
„Jsem rád, že do vedení Správy základních registrů přichází člověk s takovými profesními zkušenostmi. I proto očekávám, že projekty základních registrů se pod jeho vedením včas spustí a budou fungovat ke spokojenosti občanů i státní správy,“ uvedl na adresu Michala Peška náměstek ministra vnitra pro strategie a programové řízení Radek Šmerda.
 
Michal Pešek pak při uvedení do funkce vysvětlil, že udělá vše pro to, aby SZR pod jeho vedením intenzivně rozvíjela služby eGovernmentu. „Chci, aby elektronická veřejná správa byla k občanům co nejvlídnější, aby se z pozice vrchnostenské změnila v kvalitní službu pro občana. Také proto musíme zdárně rozjet základní registry,“ dodal Michal Pešek.

Správa základních registrů: 
  • Zajišťuje provoz tohoto Informačního systému základních registrů a zodpovídá za jeho bezpečnost.
  • Prostřednictvím informačního systému základních registrů realizuje vazby mezi jednotlivými základními registry a dále mezi registry a agendovými informačními systémy.
  • Součástí činnosti úřadu je zpřístupnění referenčních údajů v rozsahu oprávnění, definovaném v registru práv a povinností.
  • Nedílnou součástí je vedení záznamů o všech událostech, které s provozem informačního systému základních registrů souvisí.
Správu zřídilo Ministerstvo vnitra 1. ledna 2010. Tato organizační složka státu vznikla v souladu se zákonem č. 111/2009 Sb., o základních registrech.
 
Více informací získáte na stránkách www.szrcr.cz
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem