Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Expertní mise k posílení boje proti obchodu s lidmi za účelem nucené práce a pracovního vykořisťování

Ve dnech 21. – 25. listopadu 2011 se uskutečnila expertní mise na Ukrajině zaměřená na problematiku boje proti obchodování s lidmi za účelem nucené práce a pracovního vykořisťování. Jedná se již o druhou misi během tohoto roku - první mise byla realizována ve dnech 10.-14. října 2011 a směřovala do Rumunska. 

Tyto dvě země byly zvoleny jako cíl pracovních cest především proto, že právě jejich občané se na území České republiky stávají nejčastěji obětí výše popsané formy trestného činu obchodování s lidmi.
 
Cílem obou misí bylo navázat bližší kontakty s experty z obou zemí – jak z policejních složek, tak s představiteli mezivládního a neziskového sektoru, diskutovat nad aktuálními, živými případy obchodu s lidmi za účelem pracovního vykořisťování na operativní úrovni a společně hledat vhodné nástroje k omezení této trestné činnosti na úrovni strategické.
 
Česká delegace složená z expertů na obchodování s lidmi z řad policie a Ministerstva vnitra jednala rovněž s nejvyššími představiteli Velvyslanectví ČR na Ukrajině a v Rumunsku. V Bukurešti bylo rovněž uskutečněno setkání a dohodnuty konkrétní preventivní aktivity s představiteli rumunské Národní Agentury pro boj proti obchodu s lidmi, která je odpovědnou institucí za boj proti tomuto fenoménu.
 
Informace o expertní misi v Rumunsku je rovněž k nalezení na stránkách Velvyslanectví ČR v Rumunsku.
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem