Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra vypsal výběrové řízení na post generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR

Ministr vnitra Jan Kubice vypsal v pátek 14. 10. 2011 výběrové řízení na post generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR. Uchazeči se mohou přihlásit do 21. října 2011, nový šéf hasičů by pak mohl být do funkce ustanoven ke dni 1. prosince 2011. 

 Výběrové řízení je vyhlášeno podle § 22 a § 23 zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, a mohou se do něj přihlásit příslušníci bezpečnostních sborů, kteří dosáhli služební hodnosti v 10. tarifní třídě a jsou tak v současné době zařazeni ve služební hodnosti o jeden stupeň nižší, než je stanovena pro funkci generálního ředitele HZS (např. ředitelé a náměstci krajských ředitelství bezpečnostních sborů).

K výběrovému řízení bylo v souladu se zákonem přistoupeno poté, kdy se nepodařilo obsadit toto místo způsobem uvedeným v § 20 (po zveřejnění v systému volných služebních míst se nepřihlásil žádný zájemce z řad příslušníků bezpečnostních sborů, který dosáhl služební hodnosti v 11. tarifní třídě a jehož žádost by v takovém případě byla ministrem vnitra posuzována).

Uchazeči o post nového šéfa musí splňovat vysokoškolské vzdělání magisterského stupně, znalost alespoň jednoho cizího jazyka (angličtina/němčina/francouzština/ruština), být minimálně 12 let ve služebním poměru, z toho alespoň 5 let ve vedoucí funkci ve strukturách HZS ČR, být vlastníky lustračního osvědčení a mít oprávnění přístupu k utajovaným informacím na stupeň utajení Tajné.

Nový šéf hasičů nahradí dosavadního generálního ředitele genmjr. Miroslava Štěpána, který na svou funkci rezignoval 8. září 2011. Ve vedení Hasičského záchranného sboru ČR byl od roku 1997.


Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

 

vytisknout  e-mailem