Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Varnsdorf bude mít nový kamerový systém, Nový Bor zase dva asistenty prevence kriminality

Obecní policie v Novém Boru se rozšíří o dva asistenty prevence kriminality, Varnsdorf zase získá nový kamerový monitorovací systém. Žádost o oba dva projekty týkající se prevence kriminality zpracovala města s pomocí Ministerstva vnitra, které by je mělo v nejbližších dnech schválit.  

Slíbili jsme starostům, že jim pomůžeme s řešením napjatého dění v regionu. Právě tyto projekty mohou významně přispět k uklidnění situace,“ zdůraznil první náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška. Upozornil, že se nyní také jedná o dalších preventivních aktivitách v Rumburku a Krásné Lípě.

Asistent prevence kriminality je vybírán z obyvatel sociálně vyloučené lokality a svým jednáním se snaží předcházet nejenom páchání trestných činů, ale i například sousedským sporům. Právě pro asistenty kriminality uspořádá Ministerstvo vnitra 3. října ve Šluknově vzdělávací kurz.

Ministerstvo vnitra také nabídlo v první polovině září obcím a městům Šluknovského výběžku další možnost zapojit se do Programu prevence kriminality a extremismu – Úsvit, jehož cílem je zvýšení bezpečí a veřejného pořádku v sociálně vyloučených lokalitách.

V červenci, tedy ještě před vypuknutím nepokojů ve Šluknovském výběžku, se do programu Úsvit, který ministerstvo vyhlásilo v Ústeckém kraji, připojily mimo jiných obcí právě Šluknov a Rumburk. V srpnu pak bylo rozhodnuto o finanční podpoře kamerového monitorovacího systému v Rumburku částkou 459 000 korun a asistenta prevence kriminality ve Šluknově ve výši 101 000 korun.


Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem