Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Odborníci Ministerstva vnitra diskutovali se starosty Šluknovského výběžku o bezpečnostní situaci v oblasti

Zástupci Ministerstva vnitra v čele s ředitelkou odboru prevence kriminality Jitkou Gjuričovou a šéfem odboru bezpečnostní politiky Martinem Linhartem se dnes, 2. září 2011, setkali v Rumburku se starosty Šluknovského výběžku. Během jednání se společně snažili najít způsob, kterým by se dala řešit situace v problémových lokalitách.  

Jednání se starosty bylo velice přínosné a inspirativní. Problémy a zkušenosti lidí z praxe jsou pro nás vždy velmi důležité. Starostové zopakovali svůj požadavek, aby nedocházelo ke snižování počtu příslušníků policie. Právě touto problematikou se mimo jiné bude zabývat pracovní skupina ministra vnitra pod vedením ředitele policie Karlovarského kraje Oldřicha Tomáška,“ vysvětlil Martin Linhart.

Během jednání se mluvilo o tom, jakým způsobem se vypořádat se situací v tamějších obcích. Jako jednu z možností uvedl Linhart přítomnost asistenta při jednání s policií a dalšími úřady. „Alespoň zpočátku jsme schopni obec v této otázce finančně podpořit,“ dodal s tím, že pokud se tento asistent v obci osvědčí, může být za podmínek stanovených zákonem o sociálních službách financován z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Jitka Gjuričová pak zdůraznila, že se jedná zejména o sociální problém, který potřebuje komplexní řešení. To svými příspěvky potvrdili i starostové. „Pálí nás nezaměstnanost a nezaměstnatelnost některých lidí,“ řekl Jaroslav Sykáček, senátor a starosta Rumburku. Připomněl, že se stále setkává s velkým procentem lidí, kteří nechtějí pracovat. Dodal také, že by se jeho obec ráda připojila k programu prevence a kriminality Úsvit, který úspěšně funguje v Děčíně.

Právě tento projekt, který Ministerstvo vnitra spustilo v roce 2009, staví na předpokladech, že je situace v rámci sociálně vyloučených lokalit řešitelná. V rámci programu pak působí asistenti prevence kriminality, kteří dbají na zlepšení pořádku na veřejných prostranstvích a v jednotlivých bytových domech, na předcházení trestné činnosti zejména dětí a mladistvých.

Závěrem jednání mimo jiné starostové zdůraznili, že se budou zasazovat o novelu loterijního zákona a zákona o odpadech, zavedení trestnosti přestupkové recidivy, zřízení centrálního registru přestupků a o změnu rozpočtového určení daní ve prospěch malých obcí. Zástupci ministerstva pak starostům slíbili, že o celém jednání budou informovat ministra vnitra, který bude jejich požadavky tlumočit ostatním členům vlády.


Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem