Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek ministra vnitra navštívil policejní školy

Náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Hruška a ředitel odboru vzdělávání a správy policejního školství Miroslav Kroc dnes 1. září 2011 navštívili policejní školy Ministerstva vnitra. 

Na Vyšší policejní škole a Střední policejní škole v Holešově se zúčastnili tiskové konference, která se konala u příležitosti zahájení 4. ročníku vzdělávání žáků z národnostních menšin. Ředitel policejní školy plk. Jan Dvořák zde představil dva projekty – „Příprava a výběr žáků z národnostních menšin ke vzdělávání ve Vyšší policejní škole a Střední policejní škole“ a projekt „Vzdělávání žáků národnostních menšin ve Vyšší policejní škole a Střední policejní škole“. Oba projekty jsou realizovány za finanční podpory Evropských sociálních fondů. Ve školním roce 2011/2012 bude škola vzdělávat 52 žáků z 15 národnostních menšin.

Hlavním cílem projektu vzdělávání žáků národnostních menšin je připravit je na práci u policie, v dalších bezpečnostních sborech a orgánech veřejné správy.
 
„Velmi si cením tohoto projektu, obzvlášť nyní, v kontextu událostí ze Šluknovského výběžku. Téma národnostních menšin je velmi křehké a citlivé. Proto jsem opravdu rád, že takový projekt zde v Holešově vzniknul. Jediným dlouhodobým řešením těchto aktuálních problémů je dlouhodobá a cílená práce právě s mladými lidmi různých národnostních menšin,“ uvedl Jaroslav Hruška.
 
Policejní škola v Holešově se může také pochlubit velmi dobrým výsledkem u státních maturit. Pouze 5% žáků této školy neprospělo, což je v celorepublikovém měřítku výborný výsledek. „Tyto výsledky dokládají velmi dobrou úroveň policejního školství,“ dodal náměstek ministra vnitra.
 
Dalším místem, které delegace ministerstva navštívila, byla Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Brně. Zde se diskutovalo především o aktuálních tématech, která se týkají této školy a také o aktuální situaci v policii.
 
Náměstek ministra vnitra také navštívil Vyšší policejní školu v Jihlavě. S tamním managementem si vyměnili názory především ohledně systému vzdělávání dopravních policistů.
 
Fotografie z návštev si můžete prohlédnout zde.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem