Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vedení rezortu vnitra jednalo s hejtmany

Dnes 30. srpna 2011 proběhlo jednání, kterého se zúčastnili ministr vnitra Jan Kubice a jeho náměstci, policejní prezident plk. Petr Lessy, náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost brig.gen. Miloš Svoboda a členové Asociace krajů ČR v čele s předsedou Michalem Haškem. 

Tématem pracovního setkání bylo zajištění bezpečnosti krajů a fungování Integrovaného záchranného systému v době razantních úsporných opatření. Ministr vnitra Jan Kubice přítomné hejtmany informoval o navýšení rozpočtových prostředků na provoz policie a hasičského záchranného sboru. V příštím roce se jim rozpočet navýší oproti původnímu návrhu o dalších 900 mil. Kč. „Naší prioritou je přímý výkon služby, kam tyto prostředky budou směřovat. Rozhodně se nebudou rušit policejní a hasičské stanice, nemělo by se stát, že nebudou prostředky například na benzín,“ řekl při jednání ministr vnitra.
 
Dalším tématem byla bezpečnostní situace v sociálně vyloučených lokalitách, zejména s ohledem na prevenci vzniku dalších takových lokalit. Ministr vnitra zmínil, že vznikne speciální pořádková jednotka v Ústeckém kraji, s jejíž existencí se počítalo už v roce 2009. Účastníci jednání se dohodli, že vznikne koordinační skupina složená ze zástupců Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí a Ministerstva vnitra, která by s ohledem na znalost jednotlivých regionů hledala a navrhovala dlouhodobá systémová řešení. Tato řešení by pak předcházela eskalaci problémů v sociálně problémových lokalitách.
 
Z dalších témat, která se projednávala, lze zmínit přenesený výkon státní správy a snižování příspěvků pro obce, problematika eGovernmentu, projektů operačních středisek financovaných ze Strukturálních fondů EU či akceschopnost IZS při krizových situacích, např. při povodních.
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem