Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra rozšiřuje projekt MEDEVAC do severní Afriky

Program evakuací zdravotně postižených obyvatel (MEDEVAC), který je v gesci Ministerstva vnitra, pomůže těžce nemocným dětem v Libyi a v dalších zemích severní Afriky. Ve spolupráci s dětským kardiocentrem Fakultní nemocnici v Motole a obdobnými centry v libyjském Benghází, které je pod kontrolou Národní přechodné rady, jsou vybíráni dětští pacienti, kteří kvůli probíhajícímu válečnému konfliktu nemohou podstoupit operace srdce přímo na místě. 

Do Libye odcestoval za Ministerstvo vnitra náměstek pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Hruška a také místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Během návštěvy Libye bude taktéž předána humanitární pomoc pro polní nemocnici.
 
Program MEDEVAC spravuje Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvy zahraničních věcí, zdravotnictví a obrany. Rozšíření pomoci do severní Afriky schválila na návrh Ministerstva vnitra vláda 22. června 2011. Zároveň kabinet rozhodl o uvolnění emergentní humanitární pomoci, která poskytuje zdravotnické vybavení. Jejím obsahem je vybavení polní nemocnice, jež otevírá mezinárodní nevládní organizace International Medical Corps v Libyi v bezprostřední blízkosti bojů.

vytisknout  e-mailem