Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra si cení práce expertů na lobbing

Ministerstvo vnitra vítá práci expertní komise na lobbing, jejíž doporučení zohlední při tvorbě analýzy komplexní právní úpravy v oblasti lobbingu. Výsledky práce této komise byly dnes 9. června 2011 představeny v Poslanecké sněmovně na tiskové konferenci. 

„Ministerstvo vnitra výsledky projektu vítá, oceňuje práci expertní skupiny a je při přípravě analýzy připraveno k dalším diskusím na téma regulace lobbingu,“ uvedla na tiskové konferenci Marta Léblová z odboru bezpečnostní politiky MV.  
 
Upozornila však, že v současné chvíli, kdy je analýza ve fázi příprav, nelze jednoznačně říci, zda se bude Ministerstvo vnitra klonit k variantě tvorby nového zákona. Ve hře je totiž také novelizace stávajících předpisů či prosazování alternativních přístupů, které by mohly mít formu organizačně-administrativních změn v práci jednotlivých úřadů a institucí.
 
„Výsledkem nesmí být přetížení systému nevyužitelnými informacemi a vytvoření mnoha nových úřednických míst, která budou produkovat či skladovat množství dat, která nebudou dále využitelná. Bude třeba najít balanc mezi náklady a přínosy, respektive výtěžností získaných informací,“ zdůraznila.
 
Projekt společnosti Respekt institut „Expertní stoly k lobbingu“ zaštítila poslankyně Lenka Andrýsová. Na tiskové konferenci vystoupil také za Respekt institut Vojtěch Prokeš či Michael L. Smith ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

  
  
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

Foto 01.jpg

Foto 01.jpg 

Detailní náhled

Foto 02.jpg

Foto 02.jpg 

Detailní náhled

Foto 03.jpg

Foto 03.jpg 

Detailní náhled

Foto 04.jpg

Foto 04.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem