Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V květnu odeslali uživatelé rekordní počet datových zpráv

Květen jako měsíc rekordů. I tak se může mluvit o uplynulém měsíci v souvislosti s Informačním systémem datových schránek. Mezi prvním a posledním květnovým dnem totiž uživatelé odeslali 3 093 118 datových zpráv. Jde o absolutně největší počet zpráv za necelé dvouleté fungování systému a o další potvrzení, že uživatelé si na datové schránky zvykli a nemají s jejich obsluhou problémy.  

To potvrzuje i 97% úspěšnost doručení přihlášením, což znamená, že 97 uživatelů ze 100 si datovou zprávu přečte do 10 dnů od jejího doručení.
 
V týdnu od 2. do 8. května 2011 bylo také odesláno nejvíce datových zpráv během jednoho týdne, a to 712 722. Ještě zajímavější je pak třetí květnový rekord, počet datových zpráv odeslaný právnickými osobami. Ty odeslaly úctyhodných 249 462 zpráv, přestože na rozdíl od úřadů nemusí posílat datové zprávy povinně.
 
Obecně lze říci, že využívání datových schránek, státem garantované a maximálně zabezpečené komunikace stále narůstá. Např. v květnu 2011 uživatelé odeslali o 35 % více datových zpráv než v květnu 2010.
 
Velice aktivní skupinou využívající možnost a přínosy datových schránek jsou exekutoři. Ti za poslední rok odeslali více než 10,5 milionu datových zpráv.
 
O Informačním systému datových schránek:
Datové schránky jsou elektronické úložiště určené ke vzájemné úřední komunikaci občanů i firem se státem, ke komunikaci občanů i firem mezi sebou a mezi orgány veřejné moci. Odesílání datových zpráv je pro uživatele bezplatné. Pouze náklady za odeslání datových zpráv orgánů veřejné moci hradí stát ze státního rozpočtu.
 
Správcem Informačního systému datových schránek je Ministerstvo vnitra, provozovatelem Česká pošta. Dodavatelem systému je Telefónica O2.
 
 
 


 

Pavel Novák                                                                                                 Marta Selicharová
ředitel odboru tisku a PR Ministerstva vnitra                                          tisková mluvčí České pošty
                                     
 

vytisknout  e-mailem