Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr John zavítal do Karlovarského kraje

Dnes, 14. ledna 2011, navštívil ministr vnitra Radek John Karlovarský kraj. Stejně jako na minulém výjezdu měl i dnes na programu schůzku s krajskými šéfy hasičů a policistů, zastavil se na Magistrátu města Karlovy Vary a v Sokolově navštívil místní Obvodní oddělení policie. 

Na karlovarské Krajské ředitelství policie přijel ministr vnitra společně se zastupujícím policejním prezidentem plk. Jiřím Novákem. Přivítal je krajský policejní ředitel plk. Oldřich Tomášek. Ten prezentoval přítomným výsledky práce policistů v Karlovarském kraji za rok 2010. Bezpečnostní situace se v kraji dlouhodobě zlepšuje, trestná činnost klesla, objasněnost se zvýšila na 64 %. Přítomní hovořili také o personální a ekonomické situaci policii a řadě konkrétních problémů z policejní praxe.
  
Delegace se přesunula na Obvodní oddělení policie Sokolov město, kde se uskutečnilo setkání s krajskými služebními funkcionáři, vedoucími obvodních oddělení a řadovými policisty.
 
„To, co trápí občany této země nejvíce, je drobná kriminalita. Ta zejména se jich dotýká. Výsledek vaší perfektní práce, který se projevil poklesem kriminality a výrazně větší objasněností, v nich však vytváří pocit bezpečí. Za to úsilí vám děkuji a hluboce se před vámi skláním. Každý policista, který má zásluhy, je pro mě elitním policistou,“ uvedl na setkání Radek John.
  
Po poledni navštívil ministr Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v čele s plk. Václavem Klemákem. Ten ho informoval o připravenosti zvládnout úsporná opatření v letošním roce, to i díky zásadnímu předzásobení materiálem včetně pohonných hmot. Dále diskutovali o stavu majetku a hasičské techniky. Jednalo se také o spolupráci profesionálních hasičů se samosprávou a situaci u dobrovolných hasičů.
 
Setkání delegace ministra vnitra s náměstkem primátora Jiřím Klasákem a se zástupci sdružení „O co jim jde ?!“ proběhlo v budově karlovarského magistrátu. Radní z tohoto sdružení informovali ministra o  konkrétních kauzách v oblasti veřejných zakázek, zejména jim šlo o pochybení při stavbě městské multifunkční haly, a o možnostech dalšího postupu.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem