Odbor azylové a migrační politiky

Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Gabriela Vognarová – nejúspěšnější sportovec akademického mistrovství světa

Vynikající výkony střelkyň na akademickém světovém šampionátu. Děvčata získala úctyhodnou sbírku medailí – dvě zlaté a jednu stříbrnou individuálně, stříbrnou a bronzovou v soutěži družstev.

V termínu 14. – 18. 3. 2018 proběhl v Malajsii v Kuala Lumpur akademický světový šampionát ve sportovní střelbě. Olymp CS měl na této akci silné zastoupení v podobě kompletního družstva žen – Gabriela Vognarová, Nikola Foistová, Lucie Brázdová a Lucie Dudová.

Především je nutné vyzdvihnout výkony Gabriely Vognarové, která dokázala v obou svých startech získat individuální zlatou medaili, ve vzduchové pušce a den poté i ve sportovní malorážce. Díky tomu se stala nejúspěšnějším sportovcem tohoto mistrovství. Nikola Foistová získala ve sportovní malorážce na 3 x 20 ran také individuální stříbrnou medaili, pozornost na sebe upoutala především skvělým výkonem v základní kvalifikaci, kterou s přehledem vyhrála. Dále se děvčata mezi sebou podělila o medaile ze soutěže družstev, v soutěži ze vzduchové pušky získalo družstvo ve složení Gabriela Vognarová, Nikola Foistová a Lucie Brázdová bronzovou medaili, v soutěži sportovní malorážky na 3 x 20 ran získalo družstvo ve složení Gabriela Vognarová, Nikola Foistová a Lucie Dudová stříbrnou medaili.

V soutěži sportovní malorážky na 3 x 20 ran se Česká reprezentace ukázala v pěkném světle. Celkově měla Česká republika ve finále, kam postupuje osm nejlepších z kvalifikace, tři děvčata, z toho dvě skončila na prvním a druhém místě. Pěkným výkonem v základní kvalifikaci tohoto závodu se do finále prostřílela Lucie Brázdová, která se nakonec individuálně umístila na krásném čtvrtém místě.