Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Portál veřejné správy - informace k formuláři Žádost o využití údajů z Registru obyvatel

Dne 3. ledna 2018 byl spuštěn pilotní provoz nového konceptu Portálu veřejné správy. Cílem ministerstva vnitra je vytvořit moderní, funkční a uživatelsky přívětivé místo, kde každý jednoduše najde všechny potřebné informace a online služby týkající se veřejné správy. Nový Portál přináší otevřenou a flexibilní platformu, která bude v dalších etapách postupně doplňována, s cílem zlepšovat služby pro veřejnost i pro zaměstnance veřejné správy. 

Jednou z prvních změn je i nový formulář “Žádost o využití údajů z Registru obyvatel, agendového informačního systému evidence obyvatel a agendového informačního systému cizinců“ (dostupný na Portálu v sekci Formuláře/ Pro úřady - odkazem: https://goo.gl/FTcdPL). Nově nebude nutné na zpracované výsledky žádosti čekat několik dnů, standardní doba vyřízení požadavku je nyní řádově v několika desítkách minut.
 
V souvislosti s implementací nové technologie se v období od 3. do 5. ledna 2018 (19:48) u zpracování tohoto online formuláře bohužel vyskytly chyby. Pokud byl v této době formulář vyplněn a odeslán, žádost byla - nebo teprve bude - ze strany Informačního systému základních registrů odmítnuta (nezpracována). Tyto nedostatky jsou již od pátku 5. ledna zcela vyřešeny. Problémy, které se vyskytly u některých typů prohlížečů, jsou odstraněny a tato služba je plně funkční.
 
Další změnou, ke které dojde do 12.1. 2018, bude začlenění Rejstříku orgánů veřejné moci do Portálu veřejné správy. Rejstřík orgánů veřejné moci v současné době naleznete: https://goo.gl/MjpvmA.

vytisknout  e-mailem