Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Evropská komise dne 4. srpna 2022 schválila České republice Operační program Azylového, migračního a integračního fondu (OP AMIF)

Česká republika patří mezi první členské státy, kterým byly operační programy v oblasti vnitřních věcí schváleny. 

Celková finanční alokace OP AMIF  na programové období 2021-2027 je pro Českou republiku přibližně 70 mil. eur, což odpovídá 1,7 mld. Kč.

Finanční prostředky OP AMIF budou využity zejména na podporu integrace cizinců do české společnosti, a to včetně občanů Ukrajiny pobývajících nyní v ČR. OP AMIF je tak dalším z nástrojům, který napomůže k řešení následků současné migrační vlny. Bude mimo jiné realizována výuka českého jazyka, poskytování poradenství a pomoc s řešením životních situací.

Další významnou oblastí je podpora návratové politiky, tedy zajištění důstojného odjezdu pro osoby, které již nemají v ČR pobývat. Mezi další podporované aktivity patří zajištění kvalitního informování cizinců o jejich právech a povinnostech, např. prostřednictvím speciálního call centra ministerstva vnitra. V neposlední řadě budou podporovány např. projekty na obnovu infrastruktury Správy uprchlických zařízení.

Plný text schváleného operačního programu je k dispozici zde.

  

vytisknout  e-mailem