Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Psychologická pomoc pro občany - válka na Ukrajině

Психологічна допомога 

UA_iko.jpg Українська версія

ADRESÁŘ PSYCHOLOGICKÉ POMOCI

  

PRO ŠKOLY
Jste učitel/ka ve škole a hledáte praktické rady a užitečné tipy jak hovořit s dětmi o válce? V následujících odkazech naleznete stručné infografiky, jak na toto téma mluvit s dětmi obecně, i rozsáhlé texty určené pro různé věkové skupiny - od mateřské školy až po doporučení práce se studenty středních škol.

  

PRO RODIČE
Jste rodiče dětí různého věku a potřebujete vědět, jak s nimi doma mluvit o současné situaci na Ukrajině? V následujících odkazech naleznete odborné rady psychologů, jak toto téma bezpečně otevřít v domácím prostředí. Inspirovat se můžete různými psanými texty i rozhovory předních odborníků.

  

PRO POMÁHAJÍCÍ
Jste v roli pomáhajícího osobám různě zasaženým válkou na Ukrajině? V následujících odkazech naleznete několik materiálů obsahující doporučení pro práci s těmito lidmi, ale i tipy, jakým způsobem můžete pečovat o sebe samé.

  

PRO VEŘEJNOST
Jste jedním z nás všech a hledáte informace, které by vám lépe pomohly vyrovnat se se stávající situací? V následujících odkazech naleznete materiály obsahující obecné informace o tom, jak tuto situaci mohou lidé prožívat a jak na ni obvyklým způsobem reagují. Pokud byste rádi nabídli pomoc, najdete tu i odkazy na různé formy pomoci.

  

PRO PŘÍMO ZASAŽENÉ
Jste přímo zasaženým pocházejícím z Ukrajiny nebo máte na Ukrajině své blízké? V následujících odkazech naleznete různé materiály v českém i ukrajinském jazyce, které vám pomohou lépe se v dané situaci orientovat a nabídnou různé možnosti vlastní sebepéče i přehled odborné pomoci.

  

POMOC - LINKY DŮVĚRY A KRIZOVÉ LINKY
I v současné situaci jsou pro Vás stále k dispozici všechny stávající linky důvěry. Jejich konzultanti jsou připraveni Vás vyslechnout a podpořit. K dispozici je pomoc po telefonu, chat, e-mailové poradenství i skype. Najdete zde linky zaměřené na seniory, děti, rodiče, školu i širokou populaci.

  

ASISTENCE LIDEM S DISABILITOU

  

vytisknout  e-mailem