Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra informovalo britské občany v Česku o brexitovém zákonu

Ředitelka odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra Pavla Novotná informovala ve čtvrtek 24. ledna 2019 britské občany v České republice o brexitovém zákonu. Při akci Open Evening for UK Nationals, pořádané britskou ambasádou, hovořila napřímo ke 120 hostům a přes živé vysílání na facebooku k dalším z tisíců Britů žijících v České republice. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se na informování britských občanů v České republice o brexitovém zákonu nedávno domluvil s britským velvyslancem Nickem Archerem. 

Pavla Novotná představila návrh brexitového zákona a zaměřila se především na problematiku pobytových oprávnění. Zákon se týká Britů, kteří ke dni vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie bez dohody legálně pobývají v České republice.

Zákon dále řeší dílčí otázky spojené s uzavíráním manželství, nabýváním občanství České republiky, přístupem na trh práce, existujícím penzijním připojištěním a stavebním spořením, jakož i status vysokých škol, studentů a akademických pracovníků, otázku přímých daní či uznávání odborných kvalifikací.

kon nabude účinnosti pouze v případě, že Spojené království Velké Británie a Severního Irska vystoupí z Evropské unie bez dohody o vystoupení.
 

Víc informací najdete:

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem