Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zrekonstruovaný objekt THERMIE v Karlových Varech uvítá první hosty

Dne 28. června 2018 byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný objekt Thermie, který je součástí lázeňského domu Tosca v Karlových Varech. Ten je v majetku Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra a poskytuje zdravotní a lázeňskou péči při ozdravných pobytech příslušníků PČR a GŘ HZS. Otevření se zúčastnili generální ředitel ZSMV Ladislav Máca a zástupci odboru správy majetku Ministerstva vnitra. 

Rekonstrukce Thermie trvala celkem 18 měsíců, zahájena byla v prosinci 2016 a dokončena byla s celkovým nákladem 92 milionů korun. Realizace celé stavby se uskutečnila s ohledem na původní architektonický styl z roku 1895. Cílem bylo tento styl zachovat a zároveň se podařilo citlivě ho skloubit s moderními prvky a materiály. První hosté zde budou ubytováni již od konce července.

Předmětem rekonstrukce byla tři nadzemní podlaží určená pro ubytování s 60 lůžky ve 27 pokojích a třech apartmánech. Zatímco původní pokoje byly bez příslušenství, nově zrekonstruované pokoje již plně vyhovují dnešnímu hotelovému standardu. Došlo také k částečné přístavbě THERMIE, která rozšířila objekt oproti původnímu stavu o šest pokojů. Druhé nadzemní podlaží bylo zrekonstruováno jako nové prostory s šesti ordinacemi a zázemím pro zdravotní personál Zdravotnického zařízení MV, který v celém objektu Tosca poskytuje zdravotní a lázeňskou péči při ozdravných pobytech příslušníků PČR a GŘ HZS. V prvním nadzemním podlaží byly nově vybudovány dvě jídelny pro 40 osob s možností  využití pro společenské a pracovní účely.

Odkazy do noveho okna

Průběh rekonstrukce Thermie_1

Průběh rekonstrukce Thermie_1 

Detailní náhled

Průběh rekonstrukce Thermie_2

Průběh rekonstrukce Thermie_2 

Detailní náhled

Slavnostní přestřižení pásky_Thermie_GŘ Ladislav Máca_Ř  LD Tosca_Martin Mautner

Slavnostní přestřižení pásky_Thermie_GŘ ... 

Detailní náhled

Slavnostní otevření Thermie

Slavnostní otevření Thermie 

Detailní náhled

Pokoj Thermie

Pokoj Thermie 

Detailní náhled

Jídelna Thermie

Jídelna Thermie 

Detailní náhled

Thermie_2

Thermie_2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem