Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika poskytne 20 mil. na rozvoj infrastruktury uprchlického tábora Kawergosk v iráckém Kurdistánu

Vláda České republiky schválila dne 27. 6. 2016 na návrh Ministerstva vnitra udělení dalšího peněžního daru do zahraničí v souvislosti s uprchlickou krizí.  Jedná se o dvacetimilionovou finanční podporu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) při rozvoji uprchlického tábora Kawergosk v iráckém Kurdistánu.  V rámci projektu bude vybudováno 353 ubytovacích jednotek s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením, do kterých budou přestěhovány rodiny syrských uprchlíků žijící v provizorních přístřeších v transitní části tábora.  Podpora České republiky výrazným způsobem zlepší životní podmínky a soukromí osob žijících v uprchlickém táboře. 

Peněžní dar bude udělen prostřednictvím Programu Ministerstva vnitra na asistenci uprchlíkům v regionech původu a prevenci velkých migračních pohybů, který je hlavním implementačním nástrojem Koncepce Ministerstva vnitra pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky, jež poskytování podpory Ministerstva vnitra do zahraničí zastřešuje.

Udělení peněžního daru navazuje na aktivity na Blízkém východě z roku 2015, kdy bylo v rámci Programu MV podpořeno UNHCR při elektrifikaci uprchlického tábora Zatárí v Jordánsku a rozšíření uprchlického tábora Ashti v iráckém Kurdistánu.

vytisknout  e-mailem