Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

eObčanka

 

Elektronický průkaz totožnosti

Občanský průkaz občana bude použitelný jako nosič identity v zemích EU. Občanský průkaz bude bezpečným, jednoznačným, nezaměnitelným a auditovatelným způsobem propojen elektronickou kartou občana vedenou v Registru Obyvatel (ROB).

ROB je jedním ze Základních registrů. Agendové ISVS jsou propojeny se základními registry. S využitím jednotného systémy identifikátorů v eGON je tak občanským průkazem možno prokázat totožnost ve všech agendových ISVS připojených k základním registrům.

Oprávněný orgán získává na základě výše uvedených tezí ty informace z elektronické karty občana, které je oprávněn získat. Rozsah jeho oprávnění je uveden v Registru práv a povinností (RPP).

Tento nosič identity bude definovaným způsobem poskytovat informace o nositeli z elektronické karty občana, a to jak oprávněnému orgánu veřejné správy, tak recepčnímu v hotelů, při ošetření u lékaře nebo ve veřejné knihovně. Bude to "hloupý" průkaz obsahující minimum údajů, spojující se s registrem obyvatel a inteligentním způsobem tyto infomace poskytující.

Informace k elektronických funkcím občanských průkazů.

  

vytisknout  e-mailem