Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace k odměňování a nárokům členů okrskových volebních komisí při volbách do Evropského parlamentu

Zdaňování a odvod pojistného na veřejné zdravotní pojištění z odměny člena okrskové volební komise

Pro zdaňování i odvody pojistného na veřejné zdravotní pojištění z odměn členů okrskových volebních komisí budou při volbách do Evropského parlamentu aplikována stejná pravidla jako při volbách na podzim 2008.
 
Znamená to, že odměna člena okrskové volební komise bude zdaňována podle § 6 odst. 10 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, a současně z ní bude odváděno pojistné na veřejné zdravotní pojištění dle § 5 písm. a) zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
 
Výdaj obce na úhradu veřejného zdravotního pojištění z odměn členů okrskových volebních komisí je posuzován jako výdaj spojený s volbami, který bude možno uplatnit v rámci výdajů obcí spojených s přípravou a konáním voleb hrazených z prostředků státního rozpočtu, a to dle ustanovení Čl. 1 odst. 3 písm. j) směrnice Ministerstva financí č.j. 124/42 055/2004 jako výdaj spojený s odměnou za výkon funkce člena okrskové volební komise.

vytisknout  e-mailem