Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Číslo zvláštního účtu zřízeného Ministerstvem vnitra u České národní banky

 
Podle ustanovení § 21 odst. 4 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, politická strana, politické hnutí nebo koalice připojí ke kandidátní listině potvrzení o složení příspěvku na volební náklady (dále jen „příspěvek“) ve výši 15 000 Kč.
Příspěvek se skládá u České národní banky na zřízený účet.
Bankovní spojení, tj. číslo zvláštního účtu je:

96014-3605881/0710
Složení příspěvku na volební náklady se označí variabilním symbolem totožným s identifikačním číslem politické strany nebo politického hnutí a v případě koalice variabilním symbolem totožným s identifikačním číslem té politické strany nebo politického hnutí, které členové koalice souhlasně označí.
Při bezhotovostním složení příspěvku na volební náklady se použije konstantní symbol 558. Při složení příspěvku na volební náklady v hotovosti se použije konstantní symbol 379.
Příspěvek se vrací pouze té politické straně, politickému hnutí nebo koalici, jejíž kandidátní listina nebyla zaregistrována. Současně s podáním kandidátní listiny by měla proto, v souladu s ustanovením § 8 odst. 1 vyhlášky č. 409/2003 Sb., k provedení zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, politická strana, politické hnutí nebo koalice sdělit Ministerstvu vnitra adresu, nebo číslo účtu a identifikační kód banky, na které lze příspěvek na volební náklady vrátit.
Úroky z příspěvků a příspěvky, které se nevracejí, jsou příjmem státního rozpočtu.

vytisknout  e-mailem