Terorismus  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


Platí 1. stupeň ohrožení terorismem
Platí 1. stupeň ohrožení terorismem
 

Hlavní menu

 

 

Vyhlášení Dotačního programu pro zvýšení ochrany veřejných prostranství a objektů (akcí) veřejné správy, škol a školských zařízení jako měkkých cílů - 2020

Resort vnitra vyhlásil dne 16. října 2019 druhý ročník dotačního programu, který cílí na ochranu tzv. měkkých cílů - konkrétně veřejných prostranství, objektů (akcí) veřejné správy a škol a školských zařízení - před závažnými násilnými útoky, včetně těch teroristických. 

Dotační podpora vychází z vládního usnesení z 24. července 2017 a je určena krajům, které peníze využijí na projekty neinvestičního charakteru. Vláda tímto usnesením reaguje na aktuální bezpečnostní situaci ve světě, kde jsou měkké cíle stále nejčastějším terčem útoků. Celkem tak Ministerstvo vnitra vyčlení do roku 2021 120 milionů, které mají sloužit k zodolnění veřejných prostranství, škol a školských zařízení.

Dotační podpora je jednou ze čtyř pilířů ochrany měkkých cílů, které stanoví Koncepce ochrany měkkých cílů pro roky 2017-2020. Dalšími pilíři jsou metodické vedení a vzdělávání, komunikace, spolupráce a sdílení praxe a aktivní přístup PČR. Cílem koncepce je vytvořit fungující národní systém ochrany měkkých cílů, díky kterému bude možné účinněji čelit hrozbě například i teroristických útoků.

A na co bude možné dotace čerpat? Mimo jiné na vyhodnocení ohroženosti měkkého cíle, tvorbu bezpečnostních plánů, koordinačních plánů, vzdělávací akce, výcvikové akce, cvičení nebo na nákup neinvestičních hmotných prostředků jako jsou např. mobilní zábrany proti nájezdu vozidla či vybavení zázemí koordinačního týmu. Veškeré informace, na co vše lze dotace čerpat, i další dokumenty k dotačním programům jsou k dispozici na webu Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

  

vytisknout  e-mailem 

MVČR 
internetové stránky Policie ČR 

Dotační program pro ochranu měkkých cílů