Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejné konzultace ke strategii jednotného digitálního trhu v Evropě

V těchto dnech je na webových stránkách Evropské komise otevřeno několik veřejných připomínkových řízení k oblastem souvisejícím s Evropskou strategií pro jednotný digitální trh. 

Digital Agenda for Europe - Open Consultations

Kromě nedávno avizovaných veřejných konzultací k:

  • přezkumu regulatorního rámce pro elektronické komunikační sítě a služby (T: do 7. prosince 2015)
  • nárokům na rychlost a kvalitu internetu po roce 2020 (T: do 7. prosince 2015)
  • on-line platformám, zprostředkovatelům, datům velkého objemu a cloud computingu (T: do 20. prosince 2015)
  • problematice bezdůvodnému blokování na základě zeměpisné polohy a dalším geografickým omezením při nakupování a přístupu k informacím v rámci EU (T: do 20. prosince 2015)
  • ICT standardům pro jednotný digitální trh (T: do 16. prosince 2015)

otevřela EK důležitou veřejnou konzultaci k nově připravovanému evropskému akčnímu plánu eGovernmentu pro období 2016-2020. Snahou Evropské komise je shromáždit názory všech zainteresovaných subjektů a využít je při stanovení rozsahu a vizí nového plánu. Nový akční plán eGovernmentu by měl být zaměřen více na model „citizen-driven“ a na digitální government. Očekává se splnění úplného elektronického podání a široké zapojení zainteresovaných skupin. Možnost zúčastnit se veřejné konzultace trvá do 22. ledna 2016.

Have your say in the public consultation on the next eGovernment Action Plan 2016-2020

Další nedávno otevřenou veřejnou konzultací k oblasti jednotného digitálního trhu je konzultace k budoucnosti roamingu, do které je možno se zapojit až do 22. února 2016.

Have your say on measures related to the end of roaming charges in the EU

Do veřejných konzultací se mohou zapojit občané, firmy a organizace z veřejného i soukromého sektoru. Zde naleznete podrobné informace ke stávajícím i připravovaným  veřejným konzultacím k jednotlivým aspektům jednotného digitálního trhu (pdf, 373 kB). Názory a připomínky odborné veřejnosti jsou vítány.

 

vytisknout  e-mailem