Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tiskové prohlášení k článku redaktora Kozelky „Policisty nevyšetřovali….“

Tiskové prohlášení Inspekce PČR k článku redaktora Kozelky „Policisty nevyšetřovali….“ zveřejněném na serveru Novinky.cz  

Inspekce Policie České republiky se důrazně ohrazuje proti článku redaktora Kozelky „Policisty nevyšetřovali za zabití Vietnamce výměnou za svědectví o extremistech“ zveřejněném dnešního dne na serveru Novinky.cz. Informace o nestandardním jednání inspektorů se nezakládají na pravdě a celý článek je koncipován nejen z neznalosti věci pana redaktora, ale i z jeho neznalosti postupu v trestním řízení.
  
Tvrzení pana redaktora, že inspekce pomíjela při prověřování úmrtí Vietnamce v Brně svědky a uzavírala dohody v naznačených kauzách je smyšlená, účelová, vedená snahou poškodit inspekci nebo ovlivnit probíhající řízení před soudem. Je pouze na straně řízení, aby tyto informace zazněly před soudem a nikoliv jednostranně v tisku. Celé prověřování inspekce je zcela v souladu s trestním řádem a pod dozorem příslušného státního zastupitelství. Soudem prvního stupně byl již vynesen nepravomocný odsuzující rozsudek a žádný z orgánů činných v trestním řízení dosud k postupu inspekce ve směru existence nevyslechnutých svědků neměl námitky.
  
  
kpt. Mgr. Martina Lídlová
tisková mluvčí Inspekce PČR

vytisknout  e-mailem