Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pocta zemřelým policistům a hasičům

V úterý 13. října 2009 se v Muzeu Policie České republiky uskutečnil slavnostní ceremoniál, jehož součástí bylo odhalení pomníku policistům a hasičům, kteří položili svoje životy při výkonu služby.  

Odhalení zmíněného pomníku je projevem solidarity příslušníků Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru s pozůstalými jejich kolegů, kteří položili životy při plnění služebních úkolů. Tato událost je výsledkem spolupráce Ministerstva vnitra České republiky, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a Nadace policistů a hasičů. 

 
Autorem pomníku je akademický sochař prof. Kurt Gebauer. Jména více než tisícovky policistů a hasičů, kteří položili své životy při výkonu služby od roku 1918, budou ručně vepsána do pamětní knihy. Ta bude trvale uložena v expozici Muzea Policie České republiky.
 
Po odhalení následoval slavnostní služební slib nově přijatých příslušníků Policie České republiky.  
 
„Přeji všem nově přijatým policistům, aby dnešní den zůstal po celý život uchován v jejich srdcích. Dnešek by měl být pro nás všechny závazek do budoucna a doufám, že policisté budou hrdi na svůj sbor, ve kterém slouží, a my budeme hrdi na ně,“ uvedl ministr vnitra Martin Pecina.
 
 
Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem