Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hattrick datových schránek v posledním dubnovém týdnu

V posledních dnech měsíce dubna se uskuteční tři semináře na téma datové schránky. Dnes, 28. dubna, se s nimi seznámili zájemci o tuto problematiku v Kladně, zítra, 29. dubna, si jim budou věnovat posluchači v Mladé Boleslavi a ve čtvrtek 30. dubna se datové schránky představí v Příbrami. 

Dnešního semináře v Kladně se účastnilo více než 200 osob. Informace o jednom z pilířů elektronizace státní správy si vyslechli jak ti, kteří budou od 1. července 2009 využívat datové schránky povinně, tedy zástupci právnických osob a orgánů veřejné moci, tak ti, kdo je budou moci používat nepovinně - fyzické osoby a podnikající fyzické osoby.

Dnešní kurz byl jedním článkem z celé řady seminářů, které připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s magazínem Egovernment. Odborníci zde vysvětlují problematiku datových schránek ještě před tím, než vejde v platnost zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost datové schránky používat.

Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, zodpovědný za oblast elektronizace veřejné správy, popsal datové schránky následujícími slovy: "Komunikace bude probíhat podobně jako u elektronického bankovnictví přes elektronické formuláře. Skrze schránky bude možné posílat dokonce i daňová přiznání, žádosti o stavební povolení nebo podání stížnosti soudům a podobně."

Na zítřejší seminář v mladé Boleslavi se přihlásilo více než 150 zájemců, pozítří v Příbrami se počítá s více než 200 posluchači.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


28. dubna 2009

vytisknout  e-mailem