Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

eGON představuje datové schránky

Ministerstvo vnitra připravilo řadu seminářů o datových schránkách. Odborníci na nich vysvětlí problematiku datových schránek ještě před platností zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost datové schránky používat. 

Semináře jsou určeny především těm, kterých se týká povinnost používat od 1. července 2009 datové schránky. Tedy pro veřejnou správu (orgány veřejné moci), a to bez ohledu na velikost úřadu, neboť datové schránky budou používat i ty nejmenší obecní úřady. Kromě veřejné správy tato povinnost vzniká i všem právnickým osobám.

Program každého ze seminářů je téměř identický, je tedy možné si vybrat ten nejbližší vašemu místu bydliště.

Konference jsou rozděleny do dvou bloků. Dopoledne náměstek ministra vnitra Mgr. Zdeněk Zajíček podrobně vysvětlí samotnou podstatu a důvod zavedení datových schránek včetně postupu při jejich aktivaci a možnosti využití.

Odpoledne bude věnováno technickým nárokům kladeným na jednotlivé subjekty, a to podle jejich velikosti, respektive objemu datových zpráv, který lze v jejich případě očekávat. Pozornost bude rovněž zaměřena na spisové služby jako potřebný nástroj pro zpracování datových zpráv a jeho napojení na datové schránky.

Podrobnosti naleznete na www.egovernment.cz/schranky a po kliknutí na vybraná města uvidíte program konkrétního semináře spolu s informacemi a registračním formulářem. Vstup na semináře je zdarma.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


22. ledna 2009

vytisknout  e-mailem