Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Datové schránky se vrací na známá místa

Dnes 19. května se semináře, které byly věnovany datovým schránkám vrátily po třech měsících opět do Olomouce. Tyto semináře se v minulých týdnech uskutečnily v řadě měst České republiky. Dnešní přednášku v Olomouci navštívilo více jak 300 osob. Tento čtvrtek 20. května se seminář uskuteční v Plzni a poslení přednáška se bude konat příští týden 26. května v Praze.  

Semináře byly jedním článkem z celé řady seminářů, které připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s magazínem eGovernment. Odborníci zde vysvětlují problematiku datových schránek ještě před tím, než vejde v platnost zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který s sebou přinese povinnost datové schránky používat.

Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, zodpovědný za oblast elektronizace veřejné správy dnes řekl: O tom, že má příslušný orgán či firma zřízenou datovou schránku, se dozví jeho statutární zástupce z oznámení, které mu bude doručeno do vlastních rukou spolu s přístupovými údaji. Jinak je to u fyzických osob, protože jim se budou datové schránky zřizovat na žádost.“ 

 Jana Malíková

ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem