Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Avízo – Podepsání memoranda o podpoře výstavby, rozvoje a využívání telekomunikačních datových sítí veřejné správy

Dovolujeme si Vás pozvat na podepsání memoranda mezi Ministerstvem vnitra, Asociací krajů ČR a Svazem měst a obcí ČR. Díky dokumentu dojde k zajištění společného koordinovaného postupu při výstavbě, užívání, inovaci a dalším rozvoji státních, krajských či lokálních komunikačních sítí.  

Memorandum přispěje k úspěšné realizaci projektu Zajištění infrastruktury pro operační střediska základních složek Integrovaného záchranného systému. Po naplnění memoranda tak budou moci vlastníci metropolitních sítí poskytnout Ministerstvu vnitra zdarma vlastní kapacity, čímž se sníží finanční nároky na realizaci infrastruktury pro operační střediska základních složek IZS. Zamezí se tak možnému vzniku duplicitních systémů a zajistí se efektivní využívání komunikačních sítí.
 
K podpisu dojde ve středu 13. listopadu 2013 v 16.00 hod. v budově Ministerstva vnitra Nad Štolou 936/3, Praha 7. Své podpisy pod listinu připojí ministr vnitra Martin Pecina, šéf Asociace krajů ČR Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek. Účastníci memoranda se také dohodli na společném postupu při vytvoření registru sítí veřejné správy. Díky tomuto nástroji pro sdílení dat o sítích může veřejná správa ušetřit provozní náklady, ať už vzájemným příspěvkem nebo samotným propojením sítí.
 
Pro účast je nutná registrace na e-mailové adrese press@mvcr.cz. V případě zájmu, prosím, napište své jméno, funkci a médium, a to do středy 12.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

 
Projekt Zajištění infrastruktury pro operační střediska základních složek Integrovaného záchranného systému byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
 
Podepsání memoranda o podpoře výstavby, rozvoje a využívání telekomunikačních datových sítí veřejné správy
kdy
středa 13. listopadu 2013
čas
16.00 hodin
kde
Ministerstvo vnitra, Nad Štolou 936/3, Praha 7, kancelář ministra vnitra

vytisknout  e-mailem