Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záznam ze semináře o ochraně osobních údajů zde dne 25. listopadu 2010

Třetí ze série seminářů pořádaných v rámci projektu OPLZZ „Vzdělávání úředníků a zaměstnanců veřejné správy, metodiků a školitelů a politiků v oblasti zavádění eGovernmentu do veřejné správy“ uspořádal opět Institut pro místní správu Praha ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR. Seminář „Ochrana osobních údajů“ se uskutečnil 25. listopadu 2010 v prostorách vzdělávacího střediska Institutu pro místní správu Praha v Benešově u Prahy. 

Série seminářů navazuje na závěry konference eSvět: Quo vadis elektronizace veřejné správy, pořádané v říjnu 2009 a je určena územním samosprávným celkům, zejména starostům a ostatním členům zastupitelstev, organizačním složkám, příspěvkovým organizacím, manažerům a školitelům eGON center a dalším zájemcům ze státní a veřejné správy.

Ve svém úvodním slovu představil projektový manažer Aleš Přichystal projekt „Vzdělávání úředníků a zaměstnanců veřejné správy, metodiků a školitelů a politiků v oblasti zavádění eGovernmentu do veřejné správy“, jeho cíle a realizované i připravované výstupy. Samotného semináře se tentokrát ujal jediný přednášející – předseda Komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády a zaměstnanec České národní banky JUDr. Václav Bartík. Věnoval se velmi aktuálnímu tématu ochrany osobních údajů s přihlédnutím k praxi zaměstnanců veřejné správy. V rámci čtyřhodinového semináře probral jednotlivé paragrafy zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, poutavým způsobem popsal práva a povinnosti při zpracování a správě osobních údajů a věnoval se i dotazům zúčastněných a praktickým řešením přednesených situací.

Semináře se zúčastnilo téměř pět desítek posluchačů z úřadů a institucí z celé České republiky.
 


Odbor efektivní veřejné správy, 1.12.2010

Odkazy do noveho okna

Účastníci semináře

Účastníci semináře 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem