Ministerstvo vnitra České republiky

Moderní úřad

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Záhrobská podruhé bodovala

Šárka Záhrobská podruhé v sezoně dosáhla na bodované umístění. Ve slalomu Světového poháru v Záhřebu skončila dvacátá. Zvítězila Rakušanka Marlies Schildová, která v této disciplíně udržela po pěti závodech neporazitelnost. Druhá Slovinka Tina Mazeová ztratila 1,4 sekundy.

Bývalá mistryně světa a bronzová olympijská medailistka Šárka Záhrobská po prvním kole figurovala na 21. pozici se ztrátou 2,70 sekundy na vedoucí Schildovou. Ve druhém kole si devatenáctým časem o jedno místo polepšila. Na vítězku nabrala v součtu obou kol manko 4,75 sekundy. V průběžném hodnocení slalomu je Záhrobská na děleném 28. místě.

Před závodem v Záhřebu si česká lyžařka připsala 20 bodů za třinácté místo v úvodním slalomu v Aspenu, kde v minulosti dvakrát vyhrála. Potom v Courchevelu a Flachau nedokončila první kolo a v minulém závodu v Lienzu o setinu nepostoupila do druhého kola. Dnes na její konto přibylo 11 bodů.