Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Webparáda srpen: Design i v malé obci

Pořadí se již neproměnilo, proto vypadávají Batňovice a Václavovice. Díky hlasům veřejnosti se na prvním místě stále drží obec Křtiny. Do Webparády zařazujeme nové obce, tentokrát z Plzeňského kraje.

Web obce Nevřeň (264 obyvatel, Plzeňský kraj) na první pohled upoutá velkoryse navrženým grafickým řešením. Obrázky zbarvené dohněda vyvolávají příjemnou nostalgickou atmosféru. Horizontální menu vás spolehlivě provede webem. Nejnovější zprávy zveřejňuje obec i na Twitteru. O minulém i současném místním dění si lze udělat obrázek v rubrice Pro občany – Kroniky, kde je možné si stáhnout kroniky, pamětní knihy a také fotoalba. Zajímavosti nabízí rubrika Pro návštěvníky – Historie, kde se mimo jiné dozvíte předcházející podoby názvu obce (Newrzien, Newrzen, Nebrzen, Nebrzemov, Nebřem). Nevřeň si také zájemci o důlní díla jistě spojí s kaolinem. Je zde přístupný bývalý kaolinový důl. Vzniknout má i multifunkční centrum Caolinum s expozicí historie těžby kaolinu, na něž se obci podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu a stavba bude zahájena ještě letos v září.

Obsahově bohatý web obce Bílov u Kralovic (83 obyvatel, Plzeňský kraj) disponuje přehlednou úvodní stránkou, díky níž se uživatel snadno zorientuje. K dohledání příslušné informace lze využít i mapu webu. Samospráva je představena v rubrice Obec Bílov – Zákonné informace stručně, pouze s telefonními kontakty na starostu a zástupce starosty, zato se dozvíte i profese zastupitelů (učitel, řidič, elektrikář, obchodní zástupce, vedoucí prodeje, opravář zemědělských strojů a zedník). V sekci Pro turisty mimo jiné naleznete tip na speciální tematické naučné stezky: Po stopách slovanských bohů a Cestou jediného boha. V rubrice Fotoalbum je obsáhlá dokumentace ze života v obci. Zajímavostí je nafocení českého národního hřbitova Hillsboro v USA. Potomků Čechů, kteří odešli do USA z Kralovicka, se týká i výzva na úvodní straně, v níž hledají příbuzné a na webu jsou tak zveřejněny jejich rodokmeny.


Průběh soutěže

Webparáda probíhá již pátý měsíc, proto si v krátkosti zrekapitulujme, jak se vyvíjelo pořadí. Na prvních místech se objevily zatím celkem tři obce: Batňovice (v měsíci dubnu), Zákolany (v květnu a červnu) a Křtiny (v červenci a nyní v srpnu). Ze čtvrtého místa se na druhou pozici dotáhla Choteč a po následující dva měsíce (květen, červen) si toto místo udržela. Změna nastala až v červenci, kdy Křtiny vybojovaly prvenství, odsunuly dosud vedoucí Zákolany a Choteč se tak dostala na třetí místo. A jak na tom byly obce, které nyní vypadly? Obě ve Webparádě vydržely dlouhou dobu, dvacet tři týdnů. Václavovice z druhého místa nejdříve sestoupily o jedno níže, pak si držely čtvrtou pozici, až se nakonec propadly až na poslední místo. Také Batňovice neudržely své postavení a po slibném začátku sestoupily nejprve na čtvrté místo, pak se pohybovaly na páté, sedmé a šesté pozici, aby ukončily své působení ve Webparádě na předposledním místě.
 

Zúčastněte se Parádního webu

Obce a města stále mohou přihlašovat weby a videa, a to do 31. srpna. Nově se do soutěže Parádní web přihlásily se svými weby Nymburk, Novosedlice a Most. Zatím v kategorii Obce soutěží Chlumec, Novosedlice a Petrovice, v kategorie Obce s pověřeným obecním úřademDuchcov, Fulnek a Příbor a v kategorii Obce s rozšířenou působnostíNymburk a Most.

Připravila Ivana Jungová.
 
Srpen
Aktuální pořadí
 
Období 29. 7.–11. 8.
Období  12. 8.–
25. 8.
Počet týdnů ve Webparádě
Nejvyšší dosažená pozice
1 1 8 1
2
2 23 1
3 3 23 2
4 4 17 3
Suchdol nad Odrou 5 5 8 5
6 vypadávají 23 1
7
vypadávají 23 2

vytisknout  e-mailem