Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vynikající výsledky brokových střelců na ME v Italském Lonatu

Italské Lonato hostilo brokové střelce již na druhém významném závodě v letošním roce. Po Mistrovství světa ( na přelomu června a července) to bylo i ME, kde jako v předposledním závodě vůbec bylo možné získat kvalifikační místa na OH 2020 . Tím posledním bude ještě ME 2020 ve Francii, kde se definitivně nominace na střelecké soutěže uzavře. 

Honbu za postupovými místy na OH 2020 v nabité konkurenci odstartoval Jiří Lipták na trapu, který suverénním způsobem vybojoval titul mistra Evropy a kvalifikoval se tak na OH. V Jeho případě to nebylo překvapením, ale očekávaným výsledkem.

V soutěži žen jsme vkládali naději do Barbory Šumové, která se na  domácích závodech blýskla vynikajícími nástřely a bylo tajným přáním, aby dobrou formu prodala i na významné mezinárodní soutěži. Bára se nezalekla zvučných jmen mnohanásobných medailistek ze světových soutěží a ve finále prokázala nejen výbornou formu, ale i značnou míru psychické odolnosti. Vybojovala ve finále bronzovou medaili, která znamenala i postup vůbec první ženy v historii Olympu na OH! Mimo jiné dokázala porazit i aktuálné 1. ženu světového i evropského žebříčku, olympijskou vítězku z Ria Dianu Bacosi z ITA!

Výborné výsledky v individuální soutěži na ME korunoval zlatou medailí na skeetu Jakub Tomeček (kvalifikační místo získal již na SP v Mexiku) po tuhém rozstřelu s Italem Cassandrem.

Závěr soutěží týmů patřil opět českým barvám - zlaté medaile týmů ČR mužů i juniorů (podíl Tomeček, Korčák, Stránký) jednoznačně dokazují , že česká broková škola patří k nejlepším na světě!

  

Josef Machát

  

vytisknout  e-mailem