Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření Radka Johna k přístupu ČSSD k výběru policejního prezidenta

Jsem velmi zklamán naprosto nekonstruktivním přístupem sociální demokracie k výběru policejního prezidenta. Pány Bublana a Pecinu jsem oslovil primárně ne kvůli jejich stranické příslušnosti, ale kvůli tomu, že stojí v čele dvou významných sněmovních orgánů. Ukazuje se, že se politici ČSSD vzdávají odpovědnosti. 

Dnešní závěry poradní komise pro výběr policejního prezidenta a to, že jsem je dle svého slibu respektoval, jednoznačně vyvracejí spekulace o tom, že výběr policejního prezidenta je předem připravený pro pana Viktora Čecha a že jde o pouhou zástěrku.
 
Postoj sociální demokracie k výběru policejního prezidenta, který je poprvé v historii této země transparentní a v němž rozhodují odborníci a specialisté na bezpečnostní problematiku, považuji za zcela účelový a alibistický. Právě tento přístup pokládám za politizaci tohoto procesu, kdy sociální demokracie apriorně a bez argumentů odmítá spoluzodpovědnost za proces, který je legislativně i procesně naprosto legitimní, což mi dnes potvrdil i nezávislý posudek docenta právnické fakulty doc. JUDr. Pavla Matesa, CSc.
 
Mým cílem je vybrat nejvyššího policejního velitele, který by byl širokou veřejností i celým politickým spektrem respektovaný a na něm nezávislý. Za tímto svým cílem si stále stojím i přes snahu sociální demokracie celý proces zpolitizovat a problematizovat.
 
 
Radek John
ministr vnitra

vytisknout  e-mailem