Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vnitro se prezentovalo na konferenci v Mikulově

Od připravených zákonů přes schválené projekty po provoz registru smluv - resort vnitra má konkrétní výsledky v oblasti eGovernmentu. 

Začátek dvoudenní konference věnované eGovernmentu tradičně patří zástupcům ministerstva vnitra. I letos úvodní vystoupení na mikulovském zámku zajistili náměstci ministra Jaroslav Strouhal za sekci informačních a komunikačních technologií a Petr Mlsna za sekce veřejné správy a legislativy.

A právě legislativa byla jedním z důležitých témat. "Prosadili jsme značné množství legislativních změn, které umožní rychlejší rozvoj elektronických služeb a přináší pravidla pro vytvoření právního zázemí v této oblasti," podtrhl ve svém vystoupení výsledky svého týmu náměstek Strouhal a zmínil schválené zákony o elektronické identifikaci, o eObčankách a o službách vytvářejících důvěru.

Náměstek Petr Mlsna následně hovořil o žhavém tématu letošního podzimu - o unijním nařízení o ochraně osobních údajů známém pod zkratkou GDPR. Z publika k tomu přišlo mnoho otázek, takže bylo znát, že posluchači z řad veřejné správy i komerčního sektoru ještě nemají veškeré informace, které potřebují.

Ředitel odboru eGovernmentu Roman Vrba ve své prezentaci upozornil na projekt procesního modelování agend, jehož cílem je usnadnění běžných životních situací občanů. Popsal také vylepšenou aplikaci Co dělat když, která je dostupná pro mobilní zařízení jako jsou telefony a tablety. A upozornil na výsledky z provozu registru smluv - celkem už jich bylo v systému zveřejněno kolem 700 tisíc.

Jako jeden tým vystoupil hlavní architekt eGovernmentu Petr Kuchař s ředitelem Správy základních registrů Michalem Peškem. Věnovali se především eIdentitě. A o kyberbezpečnosti a řešení navrženém právě ministerstvem vnitra hovořil ředitel příslušného odboru Miroslav Tůma.

Všechny prezentace budou ke stažení na webových stránkách konference.  Další významná konference o eGovernmentu, kde vystoupí zástupci ministerstva vnitra, je naplánována na 2. listopadu v Praze.

vytisknout  e-mailem