Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vláda schválila změnu základních tarifů bezpečnostních sborů i odměn zastupitelů

Dnes 7. prosince schválila vláda nařízení o stupnici základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů na rok 2011. Toto nařízení se vztahuje na služební příjmy všech příslušníků bezpečnostních sborů. 

Jedná se tedy o příslušníky policie, hasičského záchranného sboru, celní správy, vězeňské služby, Bezpečnostní informační služby a Úřadu pro zahraniční styky a informace.

V nařízení jsou tarify stupnic pro rok 2011 v každém stupni každé platové třídy sníženy o 10 %. Snížení stupnice základních tarifů zajistí snížení objemu výdajů na služební příjmy ve výši cca 75 %. Další potřebné úspory lze zajistit snížením počtu příslušníků, kteří mají služební příjem, popřípadě redukcí jiných složek služebního příjmu než je základní platový tarif. Bez snížení stupnic základních tarifů v jednotlivých třídách a stupních by úspor v požadované výši nebylo možno dosáhnout.

Základní tarify v jednotlivých třídách a stupních se podle nařízení vlády mají v roce 2011 snížit o cca 10 % přibližně u 65 000 příslušníků.

Vláda dnes schválila také nařízení o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev. Ministerstvo vnitra připravilo návrh tohoto ustanovení v reakci na současný stav veřejných financí.

Smyslem nařízení je od 1. ledna 2011 snížit stávající výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků, a to v průměru o 5 %.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


8. prosince 2010

vytisknout  e-mailem