Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa č. 25/2010

Vyšlo 16.. 12. 2010 

Nové číslo časopisu (vyšlo 16. 12. 2010) Veřejná správa mimo jiné přináší:

 • Veřejná správa 25/2010Veřejná správa 25/2010
  Anketa
  Bezpečnost chodce nebo cyklisty a zklidňování dopravy
  Ivana Jungová
 • Téma
  Konec projektu se blíží? Tak to je teprve začátek!
  Veronika Nürnbergerová
  Význam šíření a následného využití výsledků neinvestičních projektů stále narůstá. Úspěch projektu se dnes nehodnotí pouze podle toho, jaký byl jeho průběh a nakolik došlo k naplnění plánovaných cílů. Stále důležitějším kritériem je úroveň zpracování a provedení šíření a následného využití výsledků projektů.
   
 • Konzultace
  Rozpočtový proces
  Ing. Rudolf Kotrba
  Sestavení rozpočtu, hospodaření podle něj a zhodnocení hospodaření obce za uplynulý kalendářní rok patří mezi základní činnosti spadající do její samostatné působnosti. Sestavení a schválení rozpočtu je pro ni jedním z nejdůležitějších úkolů a je výhradním právem zastupitelstva.
   
 • Zahraničí
  Elektromobilita: Zaklínadlo pro XXI. století?
  Karel Steiner
  Dějiny automobilismu jsou i jejich dějinami. Zpočátku lámaly dokonce rychlostní rekordy, vyznačovaly se tichým provozem, neznečišťovaly životní prostředí. Achillovou patou byl však akumulátor. Těžký, drahý a limitující dojezdovou vzdálenost. Teď se vracejí na výsluní. Ovlivní změnu ovzduší ve městech a zlevní náklady na individuální i hromadnou dopravu?

  Inteligentní růst a zaměstnanost
  Rozhodnutí Evropské komise investovat do výzkumu a inovací téměř 6,4 miliardy eur pokrývá širokou paletu vědeckých disciplín, oblastí veřejné politiky a obchodních odvětví. Finanční prostředky posunou hranice poznání, zvýší konkurenceschopnost Evropy a pomohou řešit společenské výzvy, jako jsou změna klimatu, energetická bezpečnost a zabezpečení potravin, zdravotnictví a stárnutí obyvatelstva.
   
 • Dobrá praxe
  Bezpečné město
  Ivana Jungová
  Když se v Sokolově občané necítí bezpečně, nebo chtějí upozornit na určitý problém, mohou tak učinit prostřednictvím speciálního portálu Bezpečné město. Také si mohou díky projektu Čisté město objednat úklid pro danou ulici. Hybným činitel při zavádění těchto projektů do praxe je přitom Městská policie v Sokolově.
   
 • Projekty
  Bezpečněji v Plzeňském kraji
  Mgr. Zdeněk Weber
  Bezpečnost je věcí nás všech, nebuďme k ní lhostejní! Tak by mohlo znít motto projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj, který probíhá od počátku letošního roku. Základní kámen projektu byl položen uzavřením Deklarace o vzájemné koordinaci a spolupráci v oblasti bezpečnosti mezi Plzeňským krajem a Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje.
   
 • Heraldika
  STACHY (Jihočeský kraj)
   
 • Příloha
  Odpovědnost za zimní údržbu chodníků Úloha samosprávy v otázce ochrany zájmových zvířat

Foto na titulu Ivana Jungová
 

vytisknout  e-mailem