Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná konzultace k hodnocení programu Evropské komise ISA2 trvá do 18. ledna 2019

Informace o programu 

Program Evropské komise pro řešení interoperability a společné rámce pro orgány veřejné správy, podniky a občany (ISA2) jako prostředek modernizace veřejného sektoru běží do konce roku 2020. Cílem programu je podpořit interoperabilitu digitálních služeb veřejné správy, a to prostřednictvím konkrétních IT řešení, která Evropská komise nabízí k využití prostřednictvím platformy Joinup.
Ve výsledku by veřejná správa mohla díky programu poskytovat občanům a podnikům lepší a uživatelsky příjemnější digitální služby. Výstupy programu přitom mohou využít nejen IT architekti veřejné správy, vývojáři a úředníci, ale také studenti a lidé zabývající se výzkumem.

V rámci programu ISA2  letos probíhá 2. ročník soutěže Sharing & Reuse Awards 2019.

Jaká IT řešení pro veřejnou správu program ISA2 nabízí?

Všechna řešení jsou dostupná online na https://joinup.ec.europa.eu/solutions; řada z nich je v otevřeném softwaru.  Řešení se týkají oblasti bezpečnosti, sémantických standardů, výměny elektronických dokumentů, interoperabilní IT architektury, elektronické participace a dalších iniciativ na podporu rozvoje eGovernmentu.

  • EU Survey - nástroj pro vytváření, správu a analýzu online průzkumů

  • IMAPS - model pro zhodnocení interoperability a případné potřeby interoperabilního řešení

  • TESTA - vyhrazená datová komunikační síť provozovaná Evropskou komisí. Orgány veřejné správy České republiky o připojení žádají prostřednictvím formuláře Centrálního místa služeb.

  • eTrustEX - zabezpečená platforma pro sdílení dokumentů

  • EIRA a CarTool - Evropská referenční architektura interoperability jako vhodné modelové řešení pro modelování obdobných služeb a modelovací nástroj.

  • Sharing and Reuse Framework for IT Solutions - deset doporučení a zásad, jak lépe sdílet IT řešení mezi orgány veřejné správy. 

  

Veřejná konzultace probíhá prostřednictvím online dotazníku.

Do konzultace se může zapojit každý, kdo zná nebo používá některé z řešení programu.

Cíle a proces hodnocení jsou uvedeny zde.

S případnými technickými dotazy k možnostem využití programu ISA2 prosím kontaktujte Ing. Tomáše Šedivceodboru Hlavního architekta eGovernmentu a obecnými dotazy Mgr. Alenu Klímovouodboru eGovernmentu Ministerstva vnitra.

  

vytisknout  e-mailem