Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tisková zpráva ze zasedání Republikového výboru pro prevenci kriminality

Září 2019 

Ministerstvo vnitra České republiky
odbor prevence kriminality

Tisková zpráva
září 2019

Pravidelné zasedání Republikového výboru pro prevenci kriminality – září 2019

Dne 25. září 2019 se ve Věznici Světlá nad Sázavou konalo výjezdní zasedání Republikového výboru pro prevenci kriminality (RVPPK). Hlavním bodem programu byla problematika naplňování Koncepce vězeňství do roku 2025 za rok 2018.

Konkrétními body pak byla Informace o naplňování Koncepce, zkušenosti z práce s odsouzenými, institut podmíněného propuštění, prezentace k PR akci PMS s názvem „Restorativní týden“ a informace o výkonu trestu odnětí svobody odsouzených žen ve Věznici Světlá nad Sázavou.

Ředitel OPK JUDr. Barbořík informoval o schválení II. kola Programu prevence kriminality na místní úrovni na rok 2019, které je specificky zaměřené na podporu investičních projektů v pěti nejrizikovějších okresech – Karviná, Most, Ostrava-město, Bruntál a Děčín. Vyhlášení II. kola je na webových stránkách MV: ZDE

Ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou, plk. Mgr. Monika Myšičková, informovala členy RVPPK o výkonu trestu odnětí svobody odsouzených žen ve Věznici Světlá nad Sázavou. Mimo jiné uvedla, že zde mají specializované oddíly – a to trvale pracovně nezařaditelné, matky s dětmi (jediný oddíl v ČR), bezdrogová zóna, výstupní oddíl. Každý den odchází do zaměstnání cca 500 žen, mají mnoho zaměstnavatelů. Mají zde dostupné učňovské obory Šití prádla a Provozní služby. Vězeňkyně spolupracují na charitativních aktivitách. V rámci preventivní činnosti spolupracuje věznice se školami, ženy zde mimo jiné představují i své životní příběhy. Také spolupracují s neziskovými organizacemi, zaměřují se na dluhové poradenství a protidrogové aktivity.

Výjezdní zasedání bylo ukončeno prohlídkou zařízení.

Příští zasedání RVPPK se uskuteční 31. října 2019 v budově MV, Nad Štolou 3, Praha 7, v místnosti č. 107.


Přílohy:

  • Příloha 1A: Vyhodnoceni-NKV_2018 (prezentace)
  • Příloha 1B: Plnění AP 2018 Koncepce-vezenstvi (prezentace)
  • Příloha 2: program VIT_zkušenosti z realizace_2019 (prezentace)
  • Příloha 3: Institut PP_návrhy opatření_25_09_2019 (prezentace)
  • Příloha 4: Restorativní justice_PR_prevence (prezentace)

Kontakt:
Odbor prevence kriminality MVČR, opk@mvcr.cz, tel.: +420 974 832 255

vytisknout  e-mailem