Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

"Technický instruktor" - seminář realizovaný v rámci projektu Zavřít dveře nestačí

Dne 26. října 2011 uspořádal Olomoucký kraj, ve spolupráci s Asociací technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, Ministerstvem vnitra a Policií ČR, seminář pro zástupce policie, manažery prevence kriminality i zástupce bytových družstev. Uskutečněný seminář k situační prevenci svým obsahem navázal na řadu dílčích aktivit, které jsou součástí celokrajského preventivního projektu „Zavřít dveře nestačí“. Celý projekt, který byl podpořen v roce 2011 Ministerstvem vnitra, reaguje na dlouhodobé problémy majetkové kriminality, jež zatěžuje občany Olomouckého kraje. Cílem projektu je nejen posílit prevenci majetkové kriminality v obytných domech, ale zároveň navázat na projekt Policie ČR „Bezpečný domov v bezpečné lokalitě“, která prověřuje zabezpečení obytných domů a navazuje užší spolupráci se zástupci bytových družstev.
 
Před seminářem došlo k vydání a distribuci praktických informativních samolepek na vchodové dveře obytných domů, sklepů a koláren. Dále je plánováno zřízení interaktivního webového portálu věnovanému zabezpečení objektů s nahlédnutím do rizikových míst objektů a vydání interaktivní publikace pro domovníky a správce nemovitostí s možností posoudit bezpečnost domu z pohledu prevence kriminality, případně zakreslit jeho kritická místa.
 
Smyslem semináře bylo u osob, jež jsou v častém kontaktu s veřejností nebo odpovídají za společný majetek družstev či vlastníků bytových jednotek, posílit obecné povědomí o bezpečnostních možnostech ochrany, legislativních povinnostech i novinkách zabezpečovací techniky. V dopolední části programu semináře vystoupila mjr. Mgr. Jitka Dolejšová z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje s rozborem majetkové trestné činnosti se zaměřením na domy a byty v Olomouckém kraji. Dále byly mjr. Ing. Pavlem Tučkem z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje představeny standardy a doporučení pro členy bytových družstev z oblasti požární ochrany, prostřednictvím Ing. Miroslava Urbana nabídnuta pomoc Asociace Grémium Alarm a JUDr. Tomášem Koníčkem představeny aktivity odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra z oblasti situační prevence.
 
Odpolední část programu se zaměřila na praktické ukázky výrobků a prezentace vybraných bezpečnostních firem. Zástupce firmy Beta Control s.r.o. představil oceněný projekt Bezpečný dům – Bezpečné bydlení v Brně, zástupce firmy SHERLOCK, bezpečnostní dveře s.r.o. předvedl bezpečnostní dveře a mechanické zábranné prostředky, firma MUL-T-LOCK divize společnosti ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o. uvedla systém zabezpečení a ovládání dveří a firma PPZ Systém CZ, org. sl. novou forenzní metodu označování předmětů Selecta DNA.
 
Všichni přítomní ocenili prospěšnost nově získaných informací včetně představených praktických doporučení z oblasti situační prevence na území Olomouckého kraje.
 
 
Bc. Michal Poláček,
manažer prevence kriminality Olomouckého kraje
 

vytisknout  e-mailem