Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sportovec Ministerstva vnitra roku 2010

V úterý 9. listopadu 2010 se v Národním domě na Vinohradech v Praze uskutečnil slavnostní večer u příležitosti vyhlášení nejlepších sportovců Ministerstva vnitra. Ministr vnitra Radek John spolu s náměstkem policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Jiřím Novákem a ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Miroslavem Štěpánem ocenili nejlepší sportovce resortu za rok 2010. 

Nejúspěšnější sportovkyní se stala sjezdařka Šárka Záhrobská, na druhém místě se umístil střelec Jiří Lipták, na třetím pak rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná.

Další místa v pořadí patřila těmto sportovcům:

  • Miroslava Knapková - veslování,
  • Petra Kvitová - tenis,
  • Jana Horáková - cyklistika,
  • Marek Švec - zápas řeckořímský,
  • Jiřina Ptáčníková - atletika,
  • Petr Svoboda - atletika,
  • Gabriela Vognarová - kulová střelba (zároveň vyhlášena nejlepší juniorkou Centra sportu MV roku 2010).
     

Cenu ministra vnitra za dlouholetou sportovní činnost (účast na pěti olympijských hrách) získal bobista Jan Kobián, a to u příležitosti ukončení své aktivní závodní činnosti.

V kategorii policejní sport byl oceněn prap. Miroslav Guzdek za 2. místo v hodu oštěpem na PME v atletice a reprezentační družstvo Policie ČR v maratonu, které získalo 4. místo na Policejním mistrovství Evropy pořadáném v rámci Pražského mezinárodního maratonu.

Nejlepším sportovcem Hasičského záchranného sboru se stal nstržm. Lukáš Novák (za mimořádné úspěchy na evropských i světových hasičských hrách v TFA) a reprezentační družstvo HZS ČR v požárním sportu (stříbrná medaile na MS 2010 v požárním sportu).

Do Síně slávy sportu Minosterstva vnitra byla uvedena legendární gymnastka Věra Čáslavská, držitelka sedmi zlatých olympijských medailí a mnohonásobná mistryně světa i Evropy.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations a tiskový mluvčí

  


11. listopadu 2010

vytisknout  e-mailem