eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Sportovci Centra sportu MV na světových soutěžích

Biatllon, rychlobruslení, plavání v krátkém bazénu

O víkendu pokračovaly opět soutěže Světového poháru v biatlonu, tentokrát se seriál přesunul do Francie. Ani v této části nebyli naši sportovci bez úspěchů. Ondřej Moravec skončil ve sprintu na 10 km na skvělém druhém místě a Gabriela Soukalová obsadila jak ve sprintu na 7,5 km, tak ve stíhacím závodě na 10 km výborné čtvrté místo. Naši biatlonisté startovali také na světové univerziádě v Itálii, kde získala ve vytrvalostním závodě Jitka Landová bronz.
Na univerziádě probíhaly rovněž rychlobruslařské soutěže a Martina Sáblíková zde vybojovala zlato v závodě na 3000 m.

V dánském Herningu probíhalo od uplynulého týdne mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu. České ženské štafetě na 4x50 m polohový závod, jejíž členkou byla sportovkyně CS MV Aneta Pechancová, se podařilo v rozplavbě vytvořit světový rekord. Petr Bartůněk, další člen oddělení plavání Centra sportu MV, se podílel na úspěšném vystoupení české smíšené štafety na 4x50 m polohový závod, která vybojovala bronzovou medaili.