Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slovenská Kobra se potkala s českou. Experti obou zemí si předali zkušenosti

Specializovaný seminář k předávání zkušeností mezi slovenskou a českou „daňovou Kobrou" se dnes, 3. července 2014, uskutečnil na Ministerstvu vnitra. Semináře se účastnili zástupci policie, finanční správy a celníků z Česka i Slovenska. Smyslem bylo seznámit české partnery s metodou práce slovenských kolegů, porovnat možnosti operativní práce i legislativní úpravy, získat co nejvíce zkušeností z téměř dvouletého působení slovenské „daňové Kobry“ a vyvarovat se úskalí, na která slovenská Kobra při svém rozjezdu narazila 

Ministr vnitra Milan Chovanec poděkoval slovenským hostům za ochotu předat své zkušenosti českým kolegům a zdůraznil význam projektu u nás. „Nechceme znovu složitě vymýšlet něco, co jinde úspěšně dělají, chceme se poučit od slovenských partnerů," řekl Chovanec. Zdůraznil, že si velmi váží koordinace a diskuse s Ministerstvem financí a jeho složkami, protože bez nich by Kobra nebyla efektivní.„Nejdůležitější jsou výsledky. Očekávám, že první úspěchy Kobra přinese do konce letošního roku,"dodal ministr.

Policejní prezident Tomáš Tuhý ocenil, že si současná vláda tento projekt vzala jako prioritu a že to stejným způsobem přijaly i bezpečnostní sbory. „Cílem tohoto projektu je skutečně zefektivnit činnost všech složek. Chceme docílit stavu, kdy se nám bude zužovat náskok kriminálního prostředí v páchání daňové kriminality,“ uvedl Tuhý. 

Náměstkyně ministra financí Simona Hornochová v úvodu zdůraznila přínos projektu pro státní rozpočet. Účastníky semináře pozdravili i slovenští hosté – prezident Finanční správy Slovenské republiky František Imrecze a zástupce ředitele Národní kriminální agentury plk. Martin Krčmárik. 

Po oficiálním zahájení proběhla prezentace slovenské Kobry a její metody práce, která vyvolala velký zájem z české strany. Slovenští partneři ochotně odpovídali na dotazy české policie i správců daně. Dále proběhly oddělené diskuze jednotlivých složek Kobry, při kterých si účastníci vyjasnili role policie, správců daně a celníků v rámci koordinace jednotlivých kauz. Odpoledne pak slovenská strana prezentovala případové studie úspěšných kauz jejich týmu.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

IMG_3844

IMG_3844 

Detailní náhled

IMG_3855

IMG_3855 

Detailní náhled

IMG_3864

IMG_3864 

Detailní náhled

IMG_3869

IMG_3869 

Detailní náhled

IMG_3870

IMG_3870 

Detailní náhled

IMG_3876

IMG_3876 

Detailní náhled

IMG_3880

IMG_3880 

Detailní náhled

IMG_3885

IMG_3885 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem