Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Senát schválil snížení státního příspěvku na mandát

"Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, ve znění pozdějších předpisů". 

Ministerstvo vnitra připravilo návrh zákona, který v roce 2011 snižuje příspěvek na mandát politickým stranám a politickým hnutím o 5 %. Senát dnes tento návrh schválil.

"Navrhovaný zákon je součástí širšího souboru legislativních opatření, kterým vláda sleduje podstatné snížení schodku státního rozpočtu v roce 2011. Celkově se přijetím navrhovaného zákona v roce 2011 sníží náklady na příspěvek státu politickým stranám o více než 21 milionů Kč. V případě mandátu poslance nebo senátora jde tak o snížení příspěvku na jeden mandát o 45 000 Kč ročně, v případě mandátu člena zastupitelstva kraje nebo hlavního města Prahy o 12 500 Kč ročně," uvedl ministr vnitra Radek John.

Ministerstvo návrh zákona předložilo v souladu s Programovým prohlášením vlády, které v rámci snižování schodku veřejných rozpočtů počítá s postupným snížením státního příspěvku až o 10 %, ovšem za posouzení celkové koncepce zákona z hlediska financování politických stran a politických hnutích. V první fázi, kterou představuje tento návrh, by mělo jít v roce 2011 o již zmíněných 5 %.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  


12. listopadu 2010

vytisknout  e-mailem